• strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/views.module on line 906.

Joseph Pilates Kimdir?

          Pilates tekniğine adını veren Joseph Pilates 1880 yılında Düsseldorf'da dünyaya geldi. Güçlü bir bünyeye sahip olmayan Joseph çocukluk yıllarında astım ve romatizma gibi ağır hastalıklar geçirdi.Hastalıklar nedeniyle güçsüz ve çelimsiz kalan vücudunu kayak ve jimnastik yaparak geliştirmeye çalıştı. Tüm gençliğini uygun bir fiziğe sahip olabilmek için beden geliştirme sporları ile geçiren Joseph Pilates 1912 yılında İngiltere'ye taşınarak sirk cambazlığından boksörlüğe kadar bir çok değişik  alanda çalıştı. İngiliz Polisine dövüş esnasında korunma yöntemleri konusunda eğitmenlik yaptı. Birinci Dünya Savaşı sırasında hastabakıcılık yapan Joseph Pilates, kendini geliştirmeye devam etmekle birlikte hastalara da iyileşmelerini ve gelişmelerini sağlayacak programlar hazırladı.Dünyanın en büyük salgınlarından biri olarak bilinen veba salgınına yenik düşen İngiltere de  bir çok insanın ölümüne neden olan salgında  Joseph'in bulunduğu kampta da salgın yayıldı ancak Pilates’in koğuşu bu salgından hiç etkilemeyince bu olay bir mucize olarak adlandırıldı ve Joseph Pilates'in egzersizleri o günden sonra hayat kurtaran teknikler olarak anılmaya başladı. Savaş sonrası Almanya'ya dönen Joseph Pilates, geliştirdiği metotlarla ün saldı. Tekniğine olan inancı ve  daha başarılı olabilme isteği ile 1926 yılında Amerika'ya göç etmeye karar verdi. New York şehrinde  New York City bale okulu’nun yan binasına açtığı ilk stüdyosu ile Joseph Pilates’in programları dansçılar arasında çok popüler hale geldi. Tüm hayatını tekniklerini geliştirmek, uygulamak ve öğretmek ile geçiren Pilates 1967 yılında studiosunda çıkan bir yangında duman zehirlenmesi nedeniyle 87 yaşında hayatını kaybetmiştir.