• strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/views.module on line 906.

Nasıl Çalışır ?

          Farklı yay grupları kullanılarak ağırlığın belirlendiği , kişiye uygun zorluk sevilerinin eğitmen kontrolünde yönetildiği,bütün kas gruplarına yönelik hareketlerin yapılabildiği ve fizik tedavi prensipleri temel alınarak yaratılmış Reformer,Trapez ve Chair olmak üzere üç temel alet ile çalışılır. Tam konsantrasyon ve doğru nefes kullanımı çalışmanın hedefine ulaşmasını sağlayan temel prensiplerden ikisidir.Kişinin kendi bedenine odaklanarak farkındalığını hedefleyen çalışma, Güç Evi (Power House) olarak tanımlanan kaburgaların hemen altından başlayıp, kasıkların arasına doğru toplanan en yoğun kas gruplarının bulunduğu bölgeye odaklanır. Doğru nefes tekniği ile karın kaslarının verdiği desteği kullanarak beli sabitleyebilmek Pilates’in temelini oluşturur. Güç Evi bölgesini çok genel ifadeyle karın kaslarının olduğu bölge olarak tanımlarsak, bu bölgede vücudu hareket ettiren kasların dışında omurgayı çevreleyen ve omurganın sabitlenmesini sağlayan kaslar da vardır. Günlük  yaşantımız içerisinde pek kullanmadığımız bu kas guruplarını da çalıştırma imkanı Pilates metodu ile mümkün olmakta, doğru nefes tekniği, tam konsantrasyon, çalıştırılan bölgeye odaklanma Pilatesi amacına ulaştırır. Kişi çalışmalar sonucunda bedenini daha iyi tanır, kontrol eder ve artık bedenine hükmeder.