• strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/vhosts/pilates.org.tr/httpdocs/modules/views/views.module on line 906.

Pilates ve Kazandırdıkları

          Zihnin, vücut üzerindeki akıl almaz büyüsünün keşfidir, Pilates.Pilates metodu, akıl yürütmeksizin tekrarlanan egzersizler yerine dikkatlice sergilenen hareketler zincirinden oluşmaktadır. Farkındalığın yarattığı fark, konsantrasyon , nefes kontrolü ve odaklanma ile uygulanan bu egzersizin bedeninizde yarattığı değişim, Pilates’ in ne kadar mükemmel bir metot olduğunu size çok çabuk kanıtlayacaktır.
Nefes: Hiç farkına varmadan yaptığımız bu eylem, doğru duruş ve derin nefes tekniği ile gerçek amacına ulaşır ve alınan nefes tam kapasite ile akciğerlerimiz tarafından kullanılabilir.  
Konsantrasyon: Zihin ile vücut arasında kurulan bağlantının anahtarıdır. Egzersizin her aşamasında kullanılır.  Nefesin ritmi, başın ve vücudun alması gereken pozisyon, kol ve bacakların duruşu, Joseph Pilates'in "Kontroloji" terimiyle tanımladığı prensiptir. Kontrolsüz yapılacak 20 egzersiz yerine kontrollü 2 egzersiz daha etkili ve değerlidir. Kontrol sakatlanmaları önler, farkındalığı sağlar.
Odaklanma: Vücudun ortasında, üst sınırı göğüs boşluğunun altı kaburgalar hizası, alt sınırı pelvisin alt sınırı olmak üzere oldukça yoğun kas gruplarının yer aldığı ve güç evi (powerhouse) olarak tanımlanan bölgeye odaklanmak özel bir önem taşımaktadır. Genelde kullanmadığımız bu bölgenin tüm çalışma sırasında kullanılma zorunluluğu, bedenin doğru ve mükemmel duruşa kavuşmasına yardımcı olduğu gibi bedenin güçlenmesini sağlar.
Ne Kazandırır?

Tamamıyla farklı bir vücut yaratabilmek için Pilates en etkili egzersiz metodudur. Omurga çevresindeki durağan kasları çalıştırma, kas kazanımını ve kuvvetlenmeyi içten dışa doğru sağlamasıyla bedende sıkılaşma, anatominize en uygun vücut şekillenmesi ve daralma elde edilir. Bedende yarattığı mükemmel daralma ile ince ve uzun görünmenizi sağlar.
Sırt ve Bel Ağrıları günümüz koşullarında her kesin şikayetçi olduğu bir durumdur.Özellikle masa başında uzun saatler çalışmak zorunda olan kişilerin ortak yakınması olmakla beraber, bir veya birden fazla gebelik geçiren hanımların gebelik nedeniyle vücutlarında yaşanan deformasyonun en önemli nedeni gevşemiş karın ve sırt kaslarıdır.  Gebelik süresince bedene binen ekstra yük ve gebeliğin sonucu olan gevşemiş karın ve sırt kasları belinizin ve dolayısıyla omurganızın büyük bir destekten yoksun kalmasına neden olmaktadır.
Sırt ve bel ağrılarından kurtulmanın yanında mükemmel bir karına sahip olmak Pilatesin önemli kazançlarından biridir.

Sağlıklı ve güçlü bir bel için doğru ve düzenli egzersiz yapmak gerekmektedir.
Bel fıtığı ve boyun fıtığı olan kişilere özellikle önerilen Pilates ile vücudumuzun eğilip kalkmak gibi temel hareketlerini destekleyen kas guruplarının güçlendirilmesi sağlanmakta ve kişiler meydana gelmiş tüm sinir sıkışmalarının yarattığı ağrılardan ve sıkıntılardan kaslarını kuvvetlendirebildikleri derecede kurtulabilmektedirler.  Ancak gelişi güzel yapılan yanlış ve ağır egzersizler yarardan çok zarar verebilir. Pilates’in hedefine ulaşabilmesi için en önemli unsur doğru eğitmenlerle çalışmaktır.
Joseph Pilates’in ‘’Doğru yapılan iki hareket, düşünmeden ve kontrolsüzce yapılan on hareketten daha iyidir’’
 sözü eğitmenin önemini açıklamaktadır.
Pilates metodu ile kişiler var olan ya da gelecekte sırtında veya belinde oluşabilecek herhangi bir ağrı ve, veya hassasiyeti, duruş ve kullanım bozukluklarına bağlı sakatlanmaları önleyebilecek, mevcut olan şikayetlerdense sırt ve karın kaslarını kuvvetlendirebildikleri ve kuvvetli bir bel’e kavuştukları derecede kurtulacaktır.